Kde je v cizině nejdražší studium jazyků?
V dnešní době je důležité umět alespoň jeden cizí jazyk. Anglický jazyk je už takřka podmínkou, proto se dbá ještě na jiný jazyk, který už je spíše výhodou v zaměstnání. Nicméně minimálně bez jednoho jazyka vás do práce už jen málokdy vezmou, a tak se lidé musí snažit o to, aby opravdu uměli alespoň základy hlavně právě angličtiny.
Ovšem studium tohoto jazyka ve škole není zrovna tak efektivní, jak se může zdát. Mnozí studenti se třeba na střední škole perfektně anglicky nenaučí, proto se musí rozhodnout pro vyšší odbornou jazykovou školu po maturitě, aby získali konečně takovou úroveň v jazyce, který do svého života opravdu budou potřebovat.
Nejlépe se však jazyk nenaučíte ve škole, ale právě v nějakém městě. Pokud odcestujete do nějakého města v zahraničí, pak tam budete muset mluvit jedině anglicky, protože česky se tam vážně nedomluvíte. Díky tomu, že budete donuceni denně angličtinu pilovat a používat ji, pak se z vás stane naprostý profík a najednou bude angličtina něco, bez čeho nemůžete žít.
V úvahu připadá au-pair nebo jazykové pobyty
Mezi nejčastější pobyty v zahraničí spadají hlavně ty, které jsou na delší dobu a volí je hlavně mladé dívky, které se rozhodnou odcestovat třeba více jak na rok do Ameriky nebo do jiné země, kde se budou starat o malé děti. Jedou tedy jako takzvané au-pair. Právě au–pair se dokonale naučí mluvit anglicky a budou mít možnost prozkoumat celou jinou zemi, její kulturu a památky.
To samé to bývá u jazykových pobytů, které však pomalu upadají. Raději lidé cestují do zahraničí za prací, než aby jeli jenom na krátký jazykový pobyt, který je vyjde mnohem dráž. Takové půlroční jazykové pobyty vyjdou například na stovky tisíc korun.
Nejdražší je USA a Austrálie
Pokud do USA nebo do Austrálie nejedete za prací a nechcete tam chvilku žít, pak se připravte na to, že jazykový pobyt v těchto zemích vyjde na skoro 200 korun. To už se sem opravdu vyplatí vycestovat na nějaký čas a sehnat si tu práci, při níž se naučíte anglicky stejně dobře.