Ochrana rostlin před suchem

Jak ochránit rostliny před suchem?

Květiny jsou nedílnou součástí našich balkonů i zahrad. Nejvíce o ně pečujeme během léta, protože právě v tomto období nejvíce kvetou a dělají nám největší radost. Bohužel léto je pro ně také nejnáročnější období, jelikož neustále na ně svítí sluníčko, které je velice silné a mnohdy nebezpečné. Květiny trpí zejména v době, kdy dlouho neprší. Půda pod nimi praská, nedostávají potřebné živiny, které potřebují ke svému růstu. Otázkou tedy je, jak ochránit rostliny před letním suchem?

Opět to vypadá, že nás čeká suché roční období. Doufejme, že se počasí umoudří a občas zaprší, protože v jiném případě květiny opět budou trpět a o úrodě ani nemluvě. V případě suchého počasí, kdy nebude pršet déle jak týden či čtrnáct dní, je třeba se o zahradu starat více. Podívejme se proto na několik tipů, díky kterým svou zahradu před suchem ochráníme.

Tipy, jak ochránit rostliny před suchem:

  • Důležité je kypřit půdu. Díky kypření udržíme v půdě desítky litrů vody, které se z ní jen tak rychle nevypaří, což je pro květinu velice podstatné.
  • Nutné je dvoudenní zavlažování, které je třeba vykonávat ráno a večer. Pokud budete své květiny či rostliny zalévat během dne, kdy neúprosně pálí sluníčko, může se stát, že květiny či úroda shoří. Zalévejte svou zahradu proto vždy ráno, do osmi hodin, nebo poté večer, a to od sedmi hodin večerních.
  • Je třeba myslet na přistíňování. Nenechávejte na přímém slunečním světle ty rostliny, kterým slunce vadí. Mnohdy i rostliny, které sluníčko milují, je třeba alespoň látkou krapet přistínit. Zejména čerstvé sazenice je nutné pěstovat v polostínu, i když po výkvětu sluníčko milují.
  • Velký důraz klaďte zejména na teplotu ve skleníku. Je nutné dodržovat přijatelnou teplotu, která kytička doslova nezabije. Raději tedy instalujte na skleník rohože a během parných dnů zmírňujte nelítostné horko ve skleníku.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.