Kolísání hodnoty investic

Jak pracovat s kolísáním hodnoty investice?

Svět investicí není tedy rozhodně nic bezpečného. Pokud se pustíte do tohoto světa, možná dostanete možnost zvýhodnit vaše finance, ale je třeba tento svět mít neustále pod dohledem. Přece jenom hodnoty našich investicí nejsou vždy stejné, kolísají a my musíme poznat, kdy je načase věc prodat či kdy se ještě vyplatí ji podržet a dál do ní investovat. Mnoho investorů, kteří v tomto světě mohou, ale taky nemusí být zběhlí, neví, jak vlastně s kolísáním hodnoty investice pracovat. Přinášíme vám proto pár tipů, jak na to, aby vás nic v tomto světě nezaskočilo.

Nejčastěji dochází ke kolísání hodnoty u investičních fondů. Při investování do investičních fondů zjistíte, že hodnota právě vaší investice se může měnit, že skáče nahoru nebo dolů. Není to nic, co by vás mělo nějak zaskočit, je to zkrátka něco, čemu se říká „volatilita“. Volatilita je pro investování charakteristická vlastnost.

Jaké investice jsou volatilní?

Volatilita je charakteristická vlastnost hlavně rizikových investic. Obecně se to ví. Právě na rizikových investicích ale můžete perfektně vydělat. Například si vezměme takové akciové podílové fondy. Ty jsou všeobecně známé jako fondy, které nabízí větší zhodnocení peněz, ale právě u této investice hodnota opravdu kolísá.

Kdy lze na volatilitě vydělat?

Kolísání hodnoty investice se nemusíme vůbec bát. V dlouhodobém horizontu lze na volatilitě dokonce vydělat. Většinou jsou totiž poklesy nebo kolísání hodnoty krátkodobou záležitostí, většinou se jedná o několik týdnů nebo o několik měsíců. Pokud máte dlouhodobou investici (několikaroční), lze například u akciových podílových fondů skutečně vydělat velké peníze.

Samozřejmě na volatilitě lze vydělat i při krátkodobých investicích, ale je nutné situaci na trhu více kontrolovat. Při dlouhodobých investicích je jasné, že když hodnota kolísá, během dalších let se zase zklidní.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.