Jak účinně bojovat proti slimákům, které útočí na úrodu?
Mnoho lidí si zakládá na tom, aby jejich zahrádka byla plná zdravé zeleniny. Dům bez zahrady s vlastní zeleninou přece není skutečným domem, proto bychom se měli zajímat o to, jak takovou zahrádku mít a jak se o ni hlavně starat. Každé léto řada lidí přemýšlí nad tím, jakou zeleninu si zasadí. Většinou vítězí klasické druhy, jako je mrkev, brambory nebo cibule, které jsou nejvíce používané do vaření. Při horkých létech jenom nezapomínáte kropit, aby nám úroda neuschnula, jenže často zapomínáte i na jinou péči, která se neodmyslitelně pojí s takovou zahradou. Někdy ji mohou napadnout škůdci.
Mezi nejčastější škůdce, kteří napadají především brambory a rajčata, se bohužel nevyvarujete chemickým postřikům, které jsou nejúčinnější v boji proti těmto škůdcům. Někdo používá postřik z mýdlové vody, ale je to jen babská rada, u které není zaručená stoprocentní účinnost. Mimo mandelinek bramborových se však můžeme potýkat i se slimáky. Ty mnohdy ani chemické přípravky dobře nezlikvidují, proto se musíme zaměřit na cestu trochu obtížnější, přesto velmi účinnou.
Co stoprocentně zahubí slimáky?
Slimáci se však neobjevují stále. Objevují se zejména při deštivých dnech a tehdy, kdy je horko. Jindy se těchto škůdců příliš obávat nemusíme. V takových deštivých dnech jich je však najednou mraky a ani nejlepší postřiky jim mnohdy nezkříží cestu vedoucí k naší úrodě. Musíme tak proto přejít k trochu časově náročnější fázi, která je však stoprocentně účinná a která slimáky zahubí natotata. Jedná se o solení slimáků, což známe především od našich babiček. Pokud máte děti, pak je vezměte na tento „lov slimáků“, protože právě oni se budou naprosto vyžívat v solení těchto ošklivých škůdců. Slimáci pod tíhou soli se začnou rozpouštět, což znamená, že se stoprocentně nedostanou na vaši úrodu. Je to však trochu časově náročnější, ale co bychom pro dobrou úrodu neudělali!